ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΙ ΛΗΜΝΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ!!! Κύριο

Γράφτηκε από τον
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Κυπελλούχος Λήμνου οι ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ !!! Η ομάδα του  Ανδρωνίου έπαιξε στον τελικό με τον ΑΡΗ Μουδρου  και μετά από ένα ισόπαλο σκορ 2-2 και μια άγονη παράταση πήρε τον Αγώνα και το Κύπελλο στα Πέναλτι.

θα μπορούσε να πει  κάποιος  ότι η διαδικασία των πέναλτι μετά από ένα 2ωρο  ισόπαλο  παιχνίδι, είναι κυρίως θέμα τύχης και οι ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ήταν οι πιο τυχεροί… Ομως από τη στιγμή που η ομάδα αυτή για να φθάσει στον τελικό  απέκλεισε τους μονίμους του Κυπέλλου και του Πρωταθλήματος, δηλαδή τον ΗΡΑΚΛΗ  Ατσικης 3-2  και τον ΚΕΡΑΥΝΟ Αγ. Δημητρίου 3-1, τότε η κατάκτηση του Κυπέλλου μόνο τυχερή δεν ήταν…

Ο  αγώνας έγινε στο πρόσφατα εκσυγχρονισμένο με πλαστικό τάπητα και καθίσματα στις κερκίδες Γήπεδο του Κοντοπουλίου  και είχε πάρα πολύ κόσμο, ο οποίος προφανώς ευχαριστήθηκε  μπάλα και σασπένς.  Γιατί δεν ήταν μονό τα πέναλτι άλλα και τα 4 γκολ που μπήκαν εναλλάξ στην κανονική διάρκεια του αγώνα.  Επίσης το τελετουργικό του Αγώνα ήταν βγαλμένο από το Τσάμπιον Λιγκ (Ναι,  για!!!),  με την είσοδο των παιχτών στο Γήπεδο  που κρατούσαν  μικρά παιδιά. Για τις λεπτομέρειες του Αγώνα (συνθέσεις,  προπονητές διαιτητές κλπ,  σε επόμενη ανάρτηση)

Ο ΑΡΗΣ έχει φθάσει και άλλη φορά σε τελικό Κυπέλλου  και  σιγά σιγά  ψήνεται το ψωμί!!!